رفاه و تعاون

جدیدترین مطالب و خبرهای رفاه و تعاون , بیمه , کار و شهری رفاهی

لزوم پرداخت حق بیمه درمان بر اساس استطاعت مالی بیمه‌ شوندگان

معاون وزیر رفاه تاکید کرد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: لازم است سازمان بیمه سلامت با برگزاری آزمون وسع و بررسی استطاعت مالی کلیه بیمه‌شوندگان، جدولی تدوین کند تا بر مبنای آن، از مردم به نسبت توانایی مالی‌شان هزینه گرفته شود.

دکتر احمد میدری در همایش معاونین و روسای اسناد پزشکی سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به موقعیت سلامت شهرستان آبادان در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی اظهار کرد: بسیاری از مسائلی که در حوزه درمان و سلامت عنوان می‌شود و یکی از مهم‌ترین آنها سیستم ارجاع است؛ در سال‌های ۱۳۱۰ به بعد در آبادان اجرا می‌شده است.

1915499

وی با اشاره به وجود آزمایشگاه مدرن در آبادان در دهه‌های گذشته، ادامه داد: با این حال اکنون آبادان یکی از آلوده‌ترین مناطق نفتی است و از سوی دیگر نیز، ساختن سد و خشک شدن تالاب‌ها موجب بروز بیماری‌های متفاوتی شده است که لازمه رسیدگی به این وضعیت در نظر گرفتن پوشش بیمه‌ای متفاوتی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تغییرات اقلیمی شهرستان آبادان که دستخوش فعالیت‌های انسان بوده است، افزود: ریزگردها و باران‌های اسیدی که در دو دهه اخیر در منطقه شاهد آن بوده‌ایم، حاصل آزمایش‌های انسان است و به موجب آن شاهد برخی بیماری‌های خاص بوده‌ایم.

میدری ادامه داد: منابع مالی خوبی در بخش درمان اختصاص داده می‌شود ولی زیرساخت‌ها از جمله برق، جاده و فرودگاه بار مالی سنگینی را بر دوش دولت وارد کرده‌اند. هر چند که این پروژه‌ها موجب پیشرفت این حوزه‌ها شده و کار با حضور پیمانکاران قوی سامان داده می‌شود.

وی با بیان این که نقد ما در جهت آن است که مدیریت هزینه‌ها اصلاح شود عنوان کرد: وزارت بهداشت، ساختار اداری بیمه‌ها را زیر نظر این وزارتخانه می‌داند و در مقابل، وزارت رفاه این نکته کلیدی را بیان می‌کند که بیمه باید زیر نظر وزارت رفاه باقی بماند. بیمه باید از تولیت مستقل باشد و رفتن بیمه‌ها زیر نظر وزارت بهداشت مانند انحلال مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این‌که سازمان بیمه سلامت باید وصول‌کننده پول باشد، افزود: لازم است سازمان بیمه سلامت در نظر داشته باشد که با برگزاری آزمون وسع و بررسی استطاعت مالی کلیه بیمه‌شوندگان، جدولی تدوین کند تا بر مبنای آن از مردم به نسبت توانایی مالی‌شان هزینه گرفته شود و خدمات یکسانی به تمام بیمه‌شوندگان ارائه شود.

وی گفت: باید نظام پرداخت در این سیستم بررسی و رسیدگی به اسناد و کاغذهایی که تنها وقت مسئولان را می‌گیرد، منتفی شود. همچنین می‌توان با صدور کارنامه برای پزشکان موجب سهولت رسیدگی به نظام پرداخت شد.

میدری اظهار کرد: باید تصمیمات استراتژیکی گرفته شود تا زمینه خرید راهبردی فراهم شود و ما به عنوان یک سازمان بیمه‌گر همراه وزارت بهداشت باشیم تا خدمات بهتری ارائه دهیم.

ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!