رفاه و تعاون

جدیدترین مطالب و خبرهای رفاه و تعاون , بیمه , کار و شهری رفاهی

اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای بیمه درمان معتادان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص ۶۰ میلیارد تومان بودجه برای درمان اعتیاد به بیمه سلامت خبر داد.

دکتر علی ربیعی در گردهمایی ورزشی معتادان بهبودیافته سازمان مردم‌نهاد کنگره شصت که به مناسبت هفته سلامت برگزارشد؛ گفت: امروز جامعه ایران بیش از هر زمان دیگر نیازمند سلامت اجتماعی است و این مسئله در برنامه‌ریزی‌های دولت نیز مدنظر قرار دارد.

attach20141137711806181216

وی افزود: امروز من در میان جمعی قرار گرفته‌ام که در گذشته معتاد بودند و انواع مواد مخدر را مصرف می‌کردند، اما امروز با کمک این سازمان مردم‌نهاد رهایی پیدا کرده‌اند.

ربیعی با اشاره به طلاق‌های ناشی از اعتیاد و مشکلات خانوادگی در اثر این معضل اجتماعی اظهار کرد: در گذشته رابطه علت و معلولی بین فقر و اعتیاد وجود داشت، اما امروز وضعیت تغییر کرده و خوشبختانه مطالعات ما نشان می‌دهد؛ روند حرکت به سوی سلامت اجتماعی بهتر شده است.

وی با اشاره به اینکه سلامت اجتماعی با امید به زندگی رابطه مستقیم دارد، گفت: امسال ۶۰ میلیارد تومان برای درمان معتادان برای بیمه سلامت در نظر گرفته شده است که شورای عالی بیمه پروتکل آن را تدوین خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از ایجاد ۴۱۰۰ شغل برای افراد رهایی یافته یا در حال رهایی از اعتیاد در سال ۹۴ خبر داد و افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در پایان سال ۹۴، ۹۸ درصد این افراد به پایداری شغل رسیده‌اند.

ربیعی ادامه داد: تلفن ۰۹۶۲۸ تجهیز شده است تا در زمینه این گونه مشکلات به خانواده‌ها مشورت دهد و تلاش می‌کنیم تا ظرفیت پاسخگویی از طریق این خط ارتباطی را به یک میلیون پاسخگویی افزایش دهیم. در شرایط لازم اورژانس اجتماعی نیز به کمک خانواده‌ها می‌آید.

ربیعی گفت: خانواده‌ها نباید معتادان را‌ رها کنند؛ بلکه باید به آن‌ها به عنوان بیمار نگاه کنند. همچنین این افراد باید تحت نظر مشاوران و روان‌شناسان چه در بهزیستی، چه در سمن‌ها و چه در دیگر بخش‌ها باشند؛ البته بهزیستی این خدمات را به رایگان ارائه می‌کند.

وی با تاکید بر ضرورت در میان اجتماع قرار گرفتن افراد در حال بهبودی گفت: نباید طرد اجتماعی نسبت به این افراد صورت بگیرد. خوشحالیم که انجمنی مانند کنگره شصت قرار گرفتن فرد در حال رهایی در اجتماع را فراهم کرده است و آمار‌ها نشان می‌دهد افرادی که به این انجمن مراجعه کرده‌اند در کنار آن‌ها باقی مانده‌اند. باید بدانیم که طرد اجتماعی بد‌تر از هر نوع مواد مخدری تاثیری منفی می‌گذارد.

در ادامه این مراسم دکتر انوشیروان محسنی‌بندپی؛ رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اهمیت فعالیت NGO‌ها در این زمینه گفت: کنگره شصت با تحت پوشش قرار دادن ۱۰ هزار نفر یکی از بزرگ‌ترین انجمن‌ها در حوزه اعتیاد است.

ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!