رفاه و تعاون

جدیدترین مطالب و خبرهای رفاه و تعاون , بیمه , کار و شهری رفاهی

مراسم افتتاحیه شانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت بر گزار شد

مراسم افتتاحیه شانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت با حضور رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور، مدیران استانی و جمعی از شرکت کنندگان برگزارشد.

این مراسم عصر دیروز شنبه در تالار شهیدان نژاد فلاح شهر کرج برگزار شد تا برای شانزدهمین بار برترین های کشور در رشته های مختلف مهارتی به مدت ۴ روز با یکدیگر رقابت کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این مراسم با بیان اینکه مهارت آموزان پیش قراولان توسعه کشور هستند، گفت: حرکت به سمت مهارت آموزی  به ویژه مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی می تواند یک اقدام راهگشا باشد.

شانزدهمین-دوره-مسابقه-های-ملی-مهارت-300x200

دکتر سازگارنژاد افزود: امیدوارم دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مهارت آموزی و مهارت دوستی را بیش از پیش و با جدیتی مضاعف سرلوحه کار خود قراردهند تا فارغ التحصیلان دانشگاهی ما  کمتر دغدغه اشتغال و یافتن کار داشته باشند.
وی با تاکید براینکه باید فعالیت های مهارتی و مهارت آموزی در کشور نهادینه شود گفت: به جای آنکه رد و بدل شدن پایان نامه ها را شاهد باشیم و پیاده روهای خیابان انقلاب  و حوالی دانشگاه ها را شلوغ ببینیم باید موضوع مهارت و حرفه آموزی مورد توجه قرار گیرد تا مشکل حوزه جوانان و اشتغال آنها رفع شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم مدرک گرایی اصالت  و جایگاه مهارت را دچار خدشه کند چرا که امروز شاهد هستیم آنهایی که مهارتی آموخته اند مورد پذیرش اند و خواهان دارند و بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی دغدغه یافتن کار وشغل مناسب دارند.

سازگارنژاد در پایان با ابراز خرسندی از برگزاری مسابقات ملی مهارت و ارتقاء جایگاه این رویداد در نزد مسئولان کشور گفت: برگزاری مسابقات ملی مهارت و حضور در رقابت های جهانی می تواند مسیر استاندارد شدن توسعه را برای ما هموار کند و تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و این سازمان حمایت از منتخبین این رقابت ها خواهد بود.

رییس ستاد اجرایی شانزدهمین دوره ملی مهارت هم در سخنانی با بیان اینکه دوره شانزدهم و دوره هفدهم در سال آینده مشخص کننده ترکیب تیم اعزامی ایران به مسابقات جهانی خواهد بود، گفت: مسابقات جهانی مهارت در سال ۲۰۱۷ به میزبانی کشور امارات برگزار می شود و امیدوارم کاروان کشورمان بتواند بهترین عملکرد را در این رویداد معتبر جهانی رقم بزند.
در این مراسم همچنین دنی گاش ، مدیر پروژه اکواترونیک مسابقات جهانی مسابقات جهانی مهارت با بیان اینکه در سال ۲۰۰۸ از دهمین مسابقات ملی مهارت در ایران بازدید کردم و تحت تاثیر کمیت و تعداد بالای رقابت کنندگان قرار گرفتم گفت: از آن تاریخ تا کنون از لحاظ کمیت تغییر چندانی ایجاد نشده اما باید اعتراف کنم که از لحاظ کیفی بسیار تغییر ایجاد شده است.

وی خطاب به شرکت کنندگان در مسابقه ملی مهارت گفت: اکنون بروید و یک رخداد ملی را تجربه کنید که از نظر تخصصی و مهارتی تقریبا شبیه مسابقات جهانی است و کشور شما به این استانداردها نزدیک شده است.

شایان ذکر است قرائت پیام علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ادای سوگند داوران و کارآموزان و برش کیک مخصوص از دیگر بخش های مراسم افتتاحیه شانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت بود.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!